Services

All Services

Help

Contact us

Lorem ipsum dolor sit amet, probatus insolens te sed, cum ex

Lorem ipsum dolor sit amet, probatus insolens te sed, cum ex maiorum albucius definitiones. Sea solet patrioque at, quas meliore ocurreret eam an. Vim in dignissim vulputate adversarium. Ius mollis aliquam reprehendunt ea, usu mandamus similique ea. Minim reprehendunt ne vel, in aeque dicunt invidunt nam

Lorem ipsum dolor sit amet, probatus insolens te sed, cum ex maiorum albucius definitiones. Sea solet patrioque at, quas meliore ocurreret eam an.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Erkek Sağlığı Eğitim Programı

Erkek Cinsel Sağlık Eğitim Programı 

Genelde doğurganlık ve üreme sözcükleriyle kadın özdeş olarak alınır ve çalışmalar buna göre şekillenir, hedeflenir. Konuşulamayan cinsellik, erkek rolleri hep geri planda kalır. Oysa tüm bu süreçlerde önemli rolü olan erkeklerin bilgili ve bilinçli olmaları, sadece onların değil toplumun yaşam kalitesini arttıracaktır.

Bu katkıyı sağlamakta, erkeklerin üreme ve cinsel sağlık konularında bilgilenmelerini sağlayarak kendi sağlıklarını koruma ve iyileştirme yönündeki bilinç ve farkındalıklarının arttırılması, olumlu tutum ve davranışlar geliştirmesi önem kazanmaktadır.

Toplumumuzun erkeklerin üreme ve cinsel yaşamına yaklaşımı, onları riskli cinsel davranışlara itebilmektedir. İlk cinsel deneyim, akran baskısı, pornografi, medya, gerçekliği tartışılacak cinsel hikâyeler özellikle cinselliğe bakışı etkilemektedir. Bu kaynakların etkisindeki erkeklerin bireylerin sürdürülebilir doyumlu ve güvenli bir cinsel yaşam sürdürebilmesi için doğru bilgi kaynaklarından beslenmesi gerekmektedir.

Program, erkeklerin kendilerinin ve karşı cinsin üreme sistemini ve cinsellik çerçevesinde bedenlerini tanımasını, üreme sağlığını koruyucu davranışları geliştirmesini, doğurganlığın devamı ve düzenlenmesinde sorumluluk almasını, ilişkilerinde ve cinselliklerinde kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmesini, cinsellik ile ilgili temel bilgileri edinerek doyumlu ve güvenli bir cinsel yaşam sağlamasını hedeflemektedir.

Programa katılarak cinsellik, cinsel sorunlar ve nedenleri, cinsel mitler, insan üreme sitemi ve gebelik, gebelik riski olmadan cinsellik, üreme organ hastalıkları, cinsel yolla bulaşan hastalıklar konularında bilgilenebilir, koruyucu tutum ve davranış geliştirme konusunda yol alabilir, yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

 

EnglishTurkish