Hakkımızda

Toplumsal sorumluluğu, doğru bilgiye, bilimsel yöntemlerle erişmek ve yaygınlaştırmaktır. Şeffaf iletişim, doğru ve ispatlanabilir bilgi, sorumlu paydaş, toplumsal sorumluluk değerleri ile hareket eder.
 
Amacımız; hizmet sağlamak, bilgi üretmek ve yaygınlaştırmak, kırılgan gruplara ve paydaşlarımıza alan açmak konularında bütünsel bir yaklaşım sergilemektir.

İlkelerimiz

Katılımcılık

Esneklik

Kapsayıcılık

Dayanıklılık

Eşitlikçilik

Güvenilirlik

Değerlerimiz

Farkımız

Farkındalık yarattığımız kadar tutum ve davranış değişikliği yaratmayı da hedefliyoruz.
Erişilebilir ve uygulanabilir metodlar kullanıyoruz. Cesuruz.

Tarafımız

Bireyin, toplumun, ekosistemin barış haline ulaşması ve bunun korunması için sorumluluk almak.

Sürdürülebilirlik Bakışımız

 • Olumlu toplumsal değişim için uzun vadeli düşünen,
 • Faaliyetlerimizde; sosyal, çevresel, ekonomik etkileri bütünsel  olarak planlayan,
 •  Kalkınma ve gelişmeyi önceliklendiren,
 •  Faaliyetlerimiz sonucu yaratılan ekonomik getirinin, sosyal faydanın artırılmasına katkı sağlaması amacıyla planlama yapan,
 •  Yerelin ihtiyaçlarını gözeterek çözümler üreten bir sosyal girişimiz.

Ekibimiz

EylemTeams

  Eylem Karakaya

  Koordinatör

  Eylem Karakaya cinsel sağlık eğitimcisi, kadın hakları aktivistidir. Eylem, son 20 yıldır eğitim programları ve modülleri geliştiriyor, okullarda, kolejlerde, belediyelerde, özel sektörde kadın, erkek, çocuklar, ergenler, ebeveynler ve eğitimciler için cinsel/üreme sağlığı ve cinsiyet eşitliği konusunda eğitimler veriyor.

  anahitreams

   Anahit Coşkun

   Danışman

   Anahit Coşkun, yaklaşık kırk yıllık mesleki deneyimle kadın ve üreme sağlığına alanında akademik, eğitsel, yönetsel ve toplumsal çalışmalarda bulundu. Prof. Coşkun, üniversitelerde ebelik ve hemşirelik bölümlerinde ders vermeye devam etmektedir.

   14b163e8-09e2-4ab5-bb61-2023b2ec5ea4-724x1024

    Handan Coşkun

    Danışman - Eğitmen

    Uzun yıllar kadın cinayetleri ve intiharların önlenmesi ve ensest alanında danışmanlık faaliyeti yürüttü. Toplumsal Cinsiyet ve Haklar Eğitmeni. Son 20 yıldır kamusal alan, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinde toplumsal cinsiyet, haklar, cinsel sağlık/üreme sağlığı eğitmeni olarak çalıştı. Kadın ve Çocuk odaklı kurumlarda yeni başlayan aktivistlere egitici eğitimleri verdi. Alanda bellek/ hafıza ve sözlü tarihe ilişkin belgeleme çalışmalarına devam etmektedir.

    D-1024x1024

     Gül Aslan

     Sosyal çalışmacı

     Kadın ve çocuk haklarını temel alan çalışmaların içinde yer almaya, eğitim modülleri yazmaya, çocuk gruplarına cinsel sağlık eğitimleri vermeye devam etmektedir.

     C-1024x1024

      Başak Kılınç

      Sosyolog

      Özel gereksinimli bireyler ile çalışmalar yapmaktadır. Kadın ve çocuk hakları alanında eğitimler vermeye devam etmektedir.

      Eksap

       Elvan Kasap

       Eğitmen

       Sağlık eğitimcisi. Son 5 yıldır Eyka’da hasta ve yaşlı bakım, hasta kabul, ilkyardım ve cinsel sağlık eğitimi konularında eğitim veriyor.

       I-1024x1024

        Enis Deha Vardaryıldızı

        Eğitmen

        İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine Cinsel Sağlık, Ergenlik, Toplumsal Cinsiyet ve Güvenli Cinsellik konularında eğitimler veriyor. Eğitici halen bir vakıf bünyesinde Proje Koordinatörlüğü yapmaktadır.

        18fd7045-f823-4475-8979-e8f637de56aa-724x1024

         Ayşe Dayı

         Danışman

         Akademisyen ve aktivistdir. Ayşe Dayi’nin araştırma alanları kadın sağlığında, sağlık psikolojisi, tıbbi sosyoloji, üreme sağlığı hakları, sağlık hizmetleri ve politikaları, neoliberal küreselleşme ve sağlık, ulus ötesi feminizm, post-yapısal teori ve nitel yöntemler. Kadın sağlığı, tıp ve sağlık politikaları üzerine yayınları bulunmaktadır.

         H-1024x1024

          Başak Günaçan

          İllüstratör

          Çocuk kitapları, eğitim içerikleri ve afişler tasarlar.

          Paydaşlarımız