Okul Cinsel Sağlık Eğitimleri

Okul Cinsel Sağlık Eğitimleri

in Ara 17, 2020

Küçük Prens İlk-Orta-Lise Kademesi: 2016 yılından bu yana her sene ilkokul 3. Sınıf-Lise 12. Sınıf arası çocuk ve ergenlerle, her yaş kademesine özel cinsel sağlık eğitim konuları sınıflarında uygulanmaktadır. Ayrıca her sene öğrencilerin velilerine ve öğretmenlerine yönelik 2 saatlik “Çocuklarla Cinsel Eğitim” başlıklı seminerler düzenlenmektedir.

 

Özel Karagözyan Ermeni Okulu: 2015 yılından itibaren ilkokul 3. Sınıf – ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine sınıflarında cinsel sağlık eğitimi verilmekte, öğrenci ve rehberlik birimine danışmanlık verilmektedir.

KALEV İlk-Orta Okulu: 2016 yılından itibaren her sene okul öğrencilerine cinsel sağlık eğitimi verilmekte, velileri/öğretmenleri ile seminerler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca okul rehberlik birimine danışmanlık yapılmaktadır.

Ataşehir Celal Yardımcı İlkokulu: 4. sınıf öğrencileri ile “Benim bedenim ve mahramiyet” konusu konuşularak velilere yönelik seminer verilmiştir.

Minirenk Anaokulu: Minirenk Anaokullarının 5 şubesine yönelik eğitim çalışmaları yapıldı. 5 Şubeden eğitmenlerin katılımı ile bir günlük “0-6 yaş çocuklara cinsel sağlık eğitimi” atölyesi düzenlendi. Okul velilerine yönelik “Çocukla Cinsel Eğitim” başlıklı semineler verilmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir