Services

All Services

Help

Contact us

Lorem ipsum dolor sit amet, probatus insolens te sed, cum ex

Lorem ipsum dolor sit amet, probatus insolens te sed, cum ex maiorum albucius definitiones. Sea solet patrioque at, quas meliore ocurreret eam an. Vim in dignissim vulputate adversarium. Ius mollis aliquam reprehendunt ea, usu mandamus similique ea. Minim reprehendunt ne vel, in aeque dicunt invidunt nam

Lorem ipsum dolor sit amet, probatus insolens te sed, cum ex maiorum albucius definitiones. Sea solet patrioque at, quas meliore ocurreret eam an.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Feminist Araştırmalar desteğinde “Yerelden Ulusala Kadınlar Yönetime”

Proje, kadınların insan haklarını, ifade özgürlüğünü, demokratik katılımı, politik alanlarda görünürlüklerinin mahallelerden ilçe düzeyine ve sonrasında ulusal düzeyde gerçeklemesi için “pilot çalışma” niteliği taşımaktadır.

Proje süresi; 6 ay

Pendik ilçesinde 2 mahallede yaşayan her yaştan kadın, erkek ve çocuklar, belediye ve yerel örgütlenmeler doğrudan hedef kitle olarak belirlenmiştir. 6 aylık çalışmalar sonucunda ise merkezi yönetimden karar vericilerin, seçilmişlerin ve toplum liderlerinin uygulama pratiklerinden dolaylı olarak etkilenmesi hedeflenmektedir.

Proje bu mahallerde etkinliği yüksek olan Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ortaklığında gerçekleştirilecek.

Kadınlara yönelik bu çalışmalardan sonra diğer kırılgan gruplarında sürece dahil edilmesi bekleniyor. Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği ve yerel yönetim çalışmanın sürdürülebilirliğini sağlayacaktır.

Feminist Araştırmalar Projesi PDF
EnglishTurkish